pondělí 15. srpna 2016

Spotřebováno v tropech - aneb kdo z Egypta už neodjel

I když jsme měly při cestě do Egypta s dcerou každá svůj kufr, tedy dohromady jsme mohly mít až třicet kilogramů, tentokrát jsem se hodně rozmýšlela, jakou kosmetiku skutečně s sebou vezmu. Vyhrála celá řada miniatur, i když některé své nejoblíbenější kousky jsem také doma nechat nemohla. Společnost na cestu mi dělaly i produkty, u kterých jsem si chtěla už sáhnout na dno a neplánovala, že mě doprovodí na zpáteční cestě. Některé jsem tak vypotřebovala plánovaně, jiné jsou moje oblíbené kousky a doma už na mě čekaly nové.


Nejvíce produktů, s nimiž jsem se rozloučila, bylo skutečně mých oblíbenců, za které už mám v koupelně náhradu. Dříve, než jsem stačila připravit článek na téma denní rutiny, mě tak opustily dvě miniatury od Germaine de Capuccini, které byly součástí setu pro problematickou pleť PurExpert.

V prvním případě se jedná o čistící gel na pleť. Vyhovuje mi jak s čistícím kartáčkem, tak i na klasické mokré čištění pleti. Neumím v tomto případě říci, jestli je výrazně jiný, než podobné přípravky (například od Biodermy), ale vyhovuje mi, a to včetně parfemace. Bílý gel změní na pleti trochu texturu, příjemně klouže po pleti a při dočištění je znát, že na pleti nejsou zbytky makeupu.


S číslem dvě, a to doslova a do písmene, jsem se loučila hrozně nerada a lahvička byla vypotřebovaná ještě před koncem dovolené. Už z Egypta jsem u dodavatele pro můj e-shop objednávala plné balení, což by mělo o něčem vypovídat :-)

Jedná se o produkt, který není ani čistící vodou, ani klasickým sérem. Na pleť se nanáší vatovým tamponem a máte na výběr, zda s ním pleť klasicky stáhnete, nebo naťupete a necháte zaschnout. Protože moje pleť má teď období, že jednat se o les, tak tak se houbaři zblázní z takové úrody radostí, sáhla jsem po tomto těžším exfoliačním kalibru. V mém případě se jedná o produkt pro smíšenou pleť, nechci si ji zbytečně přesušovat jeho bráškou pro pleť mastnou. Po nanesení na pleť je vidět, jak stahuje póry, větší zjemnění se úplně v mém případě nekoná (není to klasický peeling), ale umí vysušit případné nepěknosti a urychlit jejich hojení. Že by úplně zabránil jejich výskytu, to říci nemohu, ale pomáhá mi s nimi zatočit.


Také další produkt je opět od Germaine de Capuccini a jedná se už o několikáté balení. Krém s vitamínem C pro smíšenou pleť, který je fantastický jak pod make-up, tak prostě i jen tak "naholo" :-) Hrozně ráda ho mám o víkendu a přiznám se, že sobotní a nedělní ráno si bez něj představit neumím. On totiž mimo jiné i nádherně voní a stal se tak z toho můj malý osobní rituál, jak si nastartovat volné dny.K miniaturám, které jsem si s sebou vezla, patří letošní blogerský hit, který asi nejvíce proslavila Victora Beckham na svém instaúčtu. In transit camera close-up by měl být takový malý zázrak, který funguje jako maska, hydratace a primer zároveň. Je z dílny thisworks. Já osobně jsem se s ním úplně nesžila. Neříkám, že je špatný, ale měla jsem tak nějak pocit, že prostě nedělá nic. Má zvláštní vůni, cítím tam asi i nějaké bylinky, konzistence se těžko popisuje, ale je to "pevnější" krém. Mimo jiné jsem se s ním mazala i před cestou do letadla, ale že bych po příletu měla svěží pleť, to opravdu ne :-) Zkoušela jsem k němu přidat i můj nejoblíbenější booster, sluneční paprsky v lahvičce od Germaine de Capuccini (naleznete v prokliku u krému výše), ale ani s ním si moc nerozuměl. Je vypotřebován a nepřesvědčil mě, že si chci koupit plné balení. Třicet dolarů za 40 ml v tomto případě neobětuji.


Pro mě velkým překvapením byl olejíček na konečky vlasů, který je běžně k dostání v drogerii. Byl součástí některého z balíčků kosmetiky, který jsem adoptovala a nepředpokládala jsem, že jej vůbec budu používat. Jsem zmlsané a zmlsala jsem už i své vlasy, co se následné péče po umytí týká. A přišlo opravdu mega překvapení, protože tenhle oranžový mazel byl na vlasy opravdu skvělý. Po umytí stačilo dvakrát pumpnout a rozčesat vlasy nebyl problém, udržely si i pěkný lesk dva dny. Nevím cenu, do regálů v drogerii jsem zatím nekoukala, mám zásobu olejíčků poměrně rozsáhlou, ale za mě rozhodně palec nahoru! Plus mě bavilo i balení a vůně. Efekt byl tak velký, že po prvním vyzkoušení se i moje mamina rozhodla, že jej potřebuje :-) Jen upřesním, vůbec jsem nezkoumala složení, nehledala, zda za efekt mohou silikony, prostě jsem jen byla ráda, že funguje a vlasy jsou po něm fajn :-)
Na cestu jsem vzala i dvě větší lahve, a to z mého oblíbené koňské řady na vlasy. Protože se často ptáte, kde kupuji, tak já osobně ZDE. O rozmarýnové dvojce už jsem na blogu psala, dojmy se ani s tím, jak se blížilo dno, nezměnily. Teď mám osobně zálusk na hydratační dvojku, která je relativní novinkou, a to Deep Moisturizing . Tak nějak už dopředu vím, že ani já, ani moje vlasy, nebudeme zklamané. Prozradit můžu, že tato řada má neotřelou vůni, kterou si prý každý zamiluje :-)


Poslední produkt, jehož obal skončil v egyptském koši, je moje osobní klasika. SOS krém z řady Extra Soft od Eveline Cosmetics. Osobně mám raději tělové mléko s pumpičkou, než klasické hutné tělové krémy, ale protože tělové mléko mám načaté krátce, vzala jsem na dovypotřebování piksličku :-) Má specifickou vůni, kterou mám už roky spjatou s Eveline Cosmetics produkty na tělo. Je trochu květinová, ale žádné sladké nebo těžké aroma. Krásně umí ulevit suché a napjaté pokožce, ukázkově se vstřebává, přitom ale nechá neviditelný povlak na kůži, takže víte, že jste se namazali, ale nelepíte ani není kůže klouzavá. V případě kulaté krabičky je efekt výraznější, ale jak jsem uvedla výše, preferuji lehčí variantu v podobě tělového mléka.
Doufám, že jsem vás tentokrát nezahltila, ale protože jsem v Egyptě dodělala i některé skvělé kousky a případně i novinky, měla jsem potřebu se o své dojmy podělit :-) Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš komentář a čas, který jste článku věnovali :-)